Cookies
Informujemy, że ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są niezbędne do jego działania oraz do celów statystycznych. Przechodząc dalej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie. Więcej szczegółów w Polityce prywatności
Image
Rozumiem
Image
Rozumiem
Nowe konto
Nowe konto
Logowanie
Zaloguj
Zamknij
Arrow leftPowrót do menu

Image Czy drewniaki medyczne są dobrym wyborem na obuwie zawodowe?


Drewniaki medyczne jako obuwie zawodowe

Co to są drewniaki medyczne?

Drewniaki medyczne, popularnie nazywane również chodakami, to obuwie zawodowe na drewnianej podeszwie z cholewką z wytrzymałej skóry naturalnej. W celu zapewnienia stabilności oraz antypoślizgowego kontaktu z podłożem, podeszwa jest dodatkowo podklejana gumą.

Kto korzysta z drewniaków medycznych?

Drewniaki medyczne (chodaki) to popularne obuwie zawodowe chętnie wykorzystywane w placówkach służby zdrowia wśród personelu medycznego. Również w innych branżach, takich jak gastronomiczna, kosmetyczna czy rekreacyjna, można zauważyć duże zainteresowanie takiego rodzaju obuwiem. Wybór drewniaków medycznych może przynieść wiele korzyści.

Korzyści ze stosowania drewniaków medycznych:

  • Komfort i wygoda: nasze drewniaki medyczne damskie i męskie są wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno i skóra o właściwościach higroskopijnych. Oznacza to, że sprawnie pochłaniają wilgoć, tym samym zapewniając stopom dobrą wentylację i komfort podczas długich godzin pracy. Ponadto niwelują uczucie zmęczenia.
  • Ochrona przed bakteriami i wirusami: są łatwe do utrzymania w czystości, co jest szczególnie ważne w środowisku medycznym, gdzie ryzyko zakażenia jest wysokie.
  • Stabilność i bezpieczeństwo: są wyposażone w drewnianą, antypoślizgową podeszwę, zapewniającą bezpieczeństwo na śliskich powierzchniach. Natomiast dobrze dopasowana cholewka utrzymuje stopę w stabilnej pozycji.
  • Wspomaganie postawy: dzięki swojej budowie, pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała podczas chodzenia lub stania, co jest szczególnie ważne dla osób, które spędzają wiele godzin na nogach.
  • Estetyka: są dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie ich do stylu pracy lub preferencji osobistych.
Arrow top
Arrow top

Zamknij
Image Image Image
Zamknij
Loading