Cookies
Informujemy, że ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są niezbędne do jego działania oraz do celów statystycznych. Przechodząc dalej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie. Więcej szczegółów w Polityce prywatności
Image
Rozumiem
Image
Rozumiem
Nowe konto
Nowe konto
Logowanie
Zaloguj
Zamknij
Arrow leftPowrót do menu

Image Drewniaki damskie - co o nich warto wiedzieć?


Drewniaki damskie

Ogólna charakterystyka drewniaków damskich

Drewniaki damskie to specjalistyczny rodzaj obuwia posiadający profilowane podbicia, otwory umożliwiające skuteczną cyrkulację powietrza oraz regulowane zapięcia pozwalające na pełne dopasowanie do stopy. Dobre chodaki nie odparzają stóp i dbają o ich komfort nawet w trakcie wielogodzinnego użytkowania.

Panie, które chcą zadbać o komfort swoich stóp w trakcie wielogodzinnego wykonywania obowiązków zawodowych, np. w szpitalu, zakładzie fryzjerskim, kosmetycznym czy gastronomicznym, powinny wybrać ten rodzaj obuwia.

Jak powstawały drewniaki damskie?

Początki drewniaków sięgają 1800 roku i wiążą się z Holandią, która zdecydowanie jest ich ojczyzną. Początkowo powstały z myślą o najbiedniejszej grupie społecznej. Miały za zadanie zaspokajać podstawowe potrzeby, czyli ochronę stóp w trakcie pracy na roli. Z biegiem czasu kobiety zaczęły je nosić także w trakcie robienia zakupów czy spotkań towarzyskich na mieście. Wzbudziło to niemałe zainteresowanie projektantów mody, którzy zaczęli projektować atrakcyjne wizualnie drewniaki damskie. Buty na przestrzeni lat zmieniały swój kształt, przestały być aż tak bardzo toporne. Z aktualnym ich wyglądem możesz zapoznać się w ofercie naszego sklepu internetowego baka.pl.

Z jakich materiałów powstają chodaki drewniaki?

Spody butów są wykonywane najczęściej z drewna olchowego, choć niektórzy producenci wykorzystują również buk oraz brzozę. My stawiamy na ten pierwszy materiał, uznając go za najlepszy ze względu na jego lekkość oraz wytrzymałość. Cholewka butów jest wykonywana z miękkiej skóry naturalnej o właściwościach higroskopijnych. Buty mają również anatomiczny kształt, dzięki czemu nie męczą stóp. Można nosić je przez całą noc lub cały dzień, bez żadnych negatywnych konsekwencji.

Od wielu lat drewniaki medyczne są uznawane za zdrowe obuwie. Poprawiają postawę ciała, zmniejszają bóle kręgosłupa i inne odczucia bólowe towarzyszące stojącemu trybowi pracy. Nieustannie na rynku pojawiają się nowości, a my przodujemy, jeżeli chodzi o najwyższej jakości drewniaki damskie w nowoczesnym wydaniu. Warto poznać naszą ofertę, jeżeli właśnie takiego obuwia poszukujesz. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz model idealnie dopasowany do potrzeb.

Arrow top
Arrow top

Zamknij
Image Image Image
Zamknij
Loading