Cookies
Informujemy, że ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są niezbędne do jego działania oraz do celów statystycznych. Przechodząc dalej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie. Więcej szczegółów w Polityce prywatności
Image
Rozumiem
Image
Rozumiem
Nowe konto
Nowe konto
Logowanie
Zaloguj
Zamknij
Arrow leftPowrót do menu

Image Jakie buty medyczne są polecane dla pielęgniarek?


Powszechnie uważa się, że stopa to najważniejsze ogniwo w łańcuchu układu ruchu, ponieważ ma kontakt z podłożem.

Buty dla pielęgniarek

Zawód pielęgniarki to grupa zawodowa, cechująca się pracą stojącą. Wiele godzin spędzonych na nogach, w ciągłym ruchu, powoduje nasilające się zmęczenie stóp. Dlatego tak ważną kwestią jest odpowiedni wybór prawidłowego obuwia zawodowego, które zapewni komfort i zminimalizuje objawy zmęczenia. Najważniejsze cechy butów medycznych to przede wszystkim wygoda, trwałość i przewiewność. Wybierając buty należy zwrócić uwagę na budowę podeszwy - powinna być antypoślizgowa i zapewniać dobrą przyczepność na różnych powierzchniach. Ponadto, takie obuwie powinno również posiadać wyściółkę odporną na wilgoć oraz zapewniać odpowiednią amortyzację.

Charakterystyka klapków medycznych

Nasze klapki medyczne spełniają wszystkie wymagania norm dla obuwia zawodowego, poparte uzyskanym atestem. Posiadają elastyczną i bardzo wytrzymałą na zginanie podeszwę z bieżnikiem antypoślizgowym, zapewniając stabilny kontakt z podłożem. Wklejona wyściółka z lateksową wkładką charakteryzuje się właściwościami higroskopijnymi, co oznacza, że bardzo dobrze odprowadza wilgoć. Dopełnienie stanowi przyszywana ręcznie perforowana cholewka ze skóry naturalnej, która jest przewiewna i gwarantuje stopom wygodę oraz wysoki komfort użytkowania.

Pielęgniarki często też muszą przestrzegać określonego dress kodu, dlatego warto wybrać modele, które będą pasować do wymagań zakładu pracy. Ostatecznie wybór butów medycznych zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Jednak warto zainwestować w obuwie wysokiej jakości, które zminimalizuje ryzyko urazów i zapewni komfort podczas pracy.

Polecane przez nas produkty

Zapewniamy, że nasze buty medyczne spełniają wszystkie wspomniane wyżej wymagania. Dlatego najlepszym wyborem będą Klapki medyczne damskie w szerokiej gamie kolorów. Oferujemy również wersję Klapków medycznych damskich z dodatkowym paskiem na piętę lub Klapki medyczne damskie - dwufunkcyjne, z przekładanym paskiem wg uznania i wygody. Natomiast dla Pań preferujących bardziej odkrytą stopę, polecamy Sandały ortopedyczne damskie.

Arrow top
Arrow top

Zamknij
Image Image Image
Zamknij
Loading