Cookies
Informujemy, że ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są niezbędne do jego działania oraz do celów statystycznych. Przechodząc dalej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie. Więcej szczegółów w Polityce prywatności
Image
Rozumiem
Image
Rozumiem
Nowe konto
Nowe konto
Logowanie
Zaloguj
Zamknij
Arrow leftPowrót do menu

Image Dlaczego odpowiednia odzież i obuwie ochronne są tak ważne w pracy zawodowej?


Buty szpitalne

Buty szpitalne, usztywnienie nadgarstka czyli odzież, dzięki której wykonywana praca jest mniej uciążliwa dla zdrowia

Odzież i obuwie ochronne dla pracowników to aspekty, do których należy przywiązywać bardzo dużą uwagę. Muszą one zapewnić komfort pracy i możliwość realizacji obowiązków zawodowych na najwyższym poziomie.

Jednym z najważniejszych zadań pracodawcy jest dostarczenie pracownikom odzieży ochronnej. W każdym zakładzie może mieć ona inny charakter. W placówkach medycznych niezbędne są buty szpitalne, a w niektórych profesjach usztywnienia nadgarstków.

Kto potrzebuje odzieży ochronnej?

Zgodnie z prawem pracownika, zadaniem pracodawcy jest dostarczenie zatrudnionym osobom odzieży ochronnej niezbędnej do prawidłowego wykonywania obowiązków zawodowych, w sposób efektywny i bezpieczny. Akcesoria takie, jak nakolanniki brukarskie czy buty medyczne damskie oraz męskie muszą być oferowane nieodpłatnie.

W szpitalu i przychodni nie można pracować we własnej odzieży

Trudno wyobrazić sobie, aby personel medyczny nosił prywatne ubrania. Nie pozwoliłoby to odróżnić lekarzy i pielęgniarek od pacjentów. Ponadto, standardowe ubrania bardzo często krępują ruchy, nie są wystarczającym zabezpieczeniem dla ciała m.in. przed płynami ustrojowymi. Nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego jest bardzo niebezpieczne zarówno dla pracowników służby zdrowia, jak i chorych.

Odzież i buty szpitalne wykonywane są z wysokiej jakości, łatwych w utrzymaniu czystości materiałów, zgodnie z normami i zasadami BHP. Ponadto drewniaki medyczne są bardzo dobrze wyprofilowane. Do tego zapewniają wygodę i prawidłową postawę ciała, a pracownicy medyczni wiele godzin spędzają chodząc po oddziale oraz wykonując zabiegi na pacjentach. Komfortowe obuwie ma dla ich zdrowia i komfortu bardzo duże znaczenie.

Koszty zakupu obuwia i akcesoriów dla pracowników leżą po stronie pracodawcy

Sprawa jest jasna i klarowna. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie właściwej odzieży ochronnej dla zatrudnianego personelu. Pracownik nie musi martwić się o kwestie finansowe, powinien otrzymać najlepszej jakości buty szpitalne oraz inne akcesoria chroniące jego ciało przed specyfiką wykonywanych obowiązków zawodowych.

Reasumując, dobrze dobrana do potrzeb pracownika odzież ochronna zabezpiecza przed kontuzjami, zmęczeniem oraz innymi dolegliwościami wynikającymi z realizacji zleconych mu przez pracodawcę zadań.

Arrow top
Arrow top

Zamknij
Image Image Image
Zamknij
Loading