Cookies
Informujemy, że ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są niezbędne do jego działania oraz do celów statystycznych. Przechodząc dalej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie. Więcej szczegółów w Polityce prywatności
Image
Rozumiem
Image
Rozumiem
Nowe konto
Nowe konto
Logowanie
Zaloguj
Zamknij
Arrow leftPowrót do menu

Image Drewniaki medyczne a ból stóp - czy to dobre rozwiązanie?


Drewniaki medyczne a ból

Czy drewniaki medyczne są dobrym rozwiązaniem na ból stóp?

Drewniaki są najbardziej rozpoznawalnym rodzajem obuwia medycznego. Wydają specyficzny dźwięk w trakcie kontaktu z posadzką, a doceniane są przede wszystkim za wytrzymałość, niebanalny styl oraz wygodę. Czy są jednak faktycznie bezpieczne dla stóp? Sprawdź!

Drewniaki medyczne, zwane również trepkami lub chodakami posiadają drewnianą podeszwę zapobiegającą nadmiernemu poceniu się stóp i powstawaniu bolesnych obrzęków. Ortopedycznie wyprofilowane wkładki są idealnie dopasowane do buta i wspierają stopy w trakcie chodzenia.

Drewniaki medyczne zaskakują wygodą

Niech nie zmyli pierwsze wrażenie na widok drewniaków. Z pozoru wydają się one bardzo niewygodne, toporne i kanciaste, ale już po pierwszym ich przymierzeniu można odkryć, jak są wygodne. Zasługą jest wyjątkowa konstrukcja oparta na drewnianej podeszwie. Zapobiega nadmiernemu poceniu się stóp i powstawaniu obrzęków.

Ortopedycznie wyprofilowane wkładki w połączeniu z podwyższeniem w okolicach pięt utrzymują pozycję ciała w prawidłowym ułożeniu, odciążane są kolana oraz kręgosłup. Buty medyczne kolorowe są więc bardzo przyjazne i wygodne dla naszych stóp.

Najlepsze drewniaki medyczne od firmy Baka

Producenci obuwia medycznego zwracają uwagę przede wszystkim na komfort noszenia. Buty medyczne damskie oraz męskie po prostu muszą być najwygodniejsze, w przeciwnym razie personel szpitala czy przychodni będzie odczuwał dyskomfort w trakcie wielogodzinnych dyżurów.

Chodaki drewniaki od spodu wykańcza się warstwą gumy, która działa antypoślizgowo i amortyzująco. Cholewka wykonywana jest ze skóry naturalnej, co gwarantuje idealne dopasowanie do stopy, odpowiedni stopień oddychania oraz wytrzymałość na najwyższym poziomie. Obuwie jest dopasowane do anatomicznego kształtu stopy. Wspiera odpowiednie jej ułożenie, zapobiega powstawaniu tzw. koślawej pięty czy pogłębianiu płaskostopia.

Klapki zdrowotne damskie oraz męskie są doceniane szczególnie przez pracowników kilka godzin nieustannie poruszających się na nogach, a więc przez lekarzy, pielęgniarki czy recepcjonistki.

Drewniaki medyczne – podsumowanie

Skuteczne wypełnienie obowiązków zawodowych jest możliwe, gdy ma się na stopach wygodne, dopasowane do potrzeb obuwie. Dla pielęgniarek i lekarzy najodpowiedniejsze są drewniaki medyczne.

Arrow top
Arrow top

Zamknij
Image Image Image
Zamknij
Loading